| LPCTSTR a răspuns:

Nu ai instalat sau fisierul a fost corupt pentru Visual C++ Redistributable Visual Studio 2015
Il gasesti aici: https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=48145
Descarci ambele versiuni daca ai calculator cu arhitectura de x64
Si daca ai calculator cu arhitectura de x32 (pe 'net o gasest x86 dar e acelasi lucru), o vei descarca si instala doar pe cea x86.

Acum poate te intrebi de ce ti-am zis ca daca ai PC cu arhit. x64 sa instalezi ambele versiuni, nu?
Ei bine, programele pe care le folosesti nu sunt toate facute sa ruleze doar pe calculatoare cu x64, asa ca cei care fac programele vor scoate programe/jocuri care folosesc x32 pentru a asigura compatibilitatea si cu calculatoarele cu x64, si pentru x32, pentru ca daca ei fac programe numai pe x64, ele nu vor rula pe sisteme su x32
Sper ca intelegi problema compatibilitatii si de ce una merge cu alta si invers nu;)

4 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Data viitoare cauta codul scris in litere mari pe net si cauta forumuri care te vor duce la pagina Microsoft!
Apropo, am vazut intr-un colt ca ai fisierul dll pe desktop, niciodata in viata ta sa nu mai descarci dll-uri de pe net si sa le pui in system32, este extrem de periculos si niciodata nu stii daca au fost modificate sau nu.
Intotdeauna sa cauti rezolvari cu programele pe care Microsoft ti le da! Si niciodata sa nu instalezi DriverEasy sau oricare alta prostie DECAT solutiile date de Microsoft, ai inteles?

| LPCTSTR a răspuns:

Apropo, ce este acel program intitulat "programare.exe"?

| Noua_Luci_1996 explică (pentru LPCTSTR):

Secret laughing) mersi de ajutor apreciez, acum merge

| LPCTSTR a răspuns (pentru Noua_Luci_1996):

Plăcerea mea, sunt mai mereu aici să ajut happy