| NumeUtilizator10000 a întrebat:

Hey, deci nu mai suport. Acum 1 luna un prieten de al tatalui meu mi-a instalat Windows 10 Enterprise 2016. De ce dupa vreo 5-6 zile, Roblox, Nox App Player, BlueStacks, Toolbox si alte programe dau crash? Inainte de instalare, aveam Windows 10 Pro, iar pe versiunea Pro de Windows 10, nu-mi dadea crash nici un joc sau program, dadea crash doar cand faceam ceva gresit. Deci ce sa fac va rog? Am parola de administrator, pe care eu nu trebuie sa o stiu, dar tatal meu o stie.
1. Cum pot afla admin password din privileges?
2. De ce dupa 5-6 zile imi da crash programele/jocurile si cum pot face sa nu mai dea crash?

1 răspuns:
| Daniel_Marius_1991_EMFT a răspuns:

Ca sa nu mai ai probleme cu erorile pune un windows stabil si sterge partitiile si fale din-nou, formateaza tot hardul.
Uite un link pentru a reseta parola https://playtech.ro/2016/cum-resetezi-parola-la-windows-10-daca-ai-uitat-o/
Dar daca nu poti singura solutie si cea mai buna de a elimina erorile este formatarea hardului si creearea noilor partiti(schimba windowsul)