| AnOnIm20202020 a întrebat:

Hey,funda! Am un telefon Alcatel one touch hello kitty, am android 2.3 dar vreau sa imi instalez temple run sau angry gran run, dar nu este compatibil. Este din cauza androidului? Va rog sa imi ziceti tot ce mai este de stiut despre android.

Răspuns Câştigător
| AlinnJe a răspuns:

Da, telefonul nu are suficienti RAMI.

Poti sa il faci sa meaarga, dar o sa sacadeze si iti spun eu cum il faci sa mearga:
Daca ai SD Card faci urmatorul pas:
Te duci pe net cauti templerun apk android si alegi un site eu zic filecrop sau http://iapknew.com/.
Downloadezi aplicatia si o pui pe cardul SD, trebuie sa ai ceva in care sa bagi cardul SD si sa il conectezi la PC. bun l-ai pus pe card SD si dupa intri pe tel si te duci si downloadezi o aplicatie numita "SD Manager".O downloadezi pe cea care ti se pare mai buna si intri pe ea si cauti in Cardul SD prin intermediul aplicatiei "templerun.apk" sau cum se numeste, apesi/click pe ea si dai pe instalati.
Gata!
Daca nu ai card SD te duci de pe telefon si o cauti pe net si o downloadezi de pe telefon dar o sa iti apara sau nu o eroare ca rte sa debifezi ceva nu mai stiu exact ce, o debifezi si aplicatia se downloadeaza in tel. dupa care te duci in baara de sus si apesi pe ea si dai instalati.
Sper ca ti-am fost de folos si nu uita de funda.

Toate cele bune,
Alin.