| GRYM2 a întrebat:

Hey TPU, am cumparat un modem Huawei si cand am vrut sa bag o cartela sim/ sim card si am observat ca este extrem de mica adica pe yt respectivul avea una mare de marimea socketului sa zic asa la fel si la al meu socketul sa zic asa de cartela este mult mai mare ca al celui din video si cum fac sa o bag pe asta de acum sau cum fac rost de una de marimea celeia din acel video si al stickului meu?

Răspuns Câştigător
| YingYang a răspuns:

Lasa un link sa vad despre ce e vorba. Sfatul meu deocamdata e sa incerci daca se poate manevra cu usurinta, sa insertezi cartela in asa fel cat acele picioare din socket sa faca contact corespunzator cu cartela ta, cred ca e ceva asemanator ca la telefon, nu? eu retin ca aveam odata un telefon cu cartela standard, adica din ala foarte mare iar eu aveam cartela doar din ala Micro, asa l-am pus cat de cat pe loc si imi mergea.

| GRYM2 explică (pentru YingYang):

Da este o cartela din aceea mica sau micro din aceea de telefon

1 răspuns: