| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU, am o placa video msi gt 710 2 gb ddr3 64 bit racire pasiva fără cooler cu overclock slab, as vrea sa ii fac un overclock mai mare fără artefacte și fără sa ard ceva, pe net am văzut ca trebuie sa schimb pasta și lipesc un cooler, iar dacă placa video nu depășește o anumita temperatura ar trebui sa am performațe destul de mari fără artefacte și fără sa ard ceva, ce credeți chiar merge? Mai văzusem ca trebuie sa măresc voltajul din msi after burnar și alte chestii, dacă știți alte metode sa fac placa video mai rapida aștept păreri rapid! (As putea sa cumpar alta dar asta urmează in următorul update la pc)Ex: la ce temperatura apar artefactele la placa video?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

GT 710 este o placa destul de veche si chiar daca ii faci overclock poate ai 2-3 fps-uri in plus in jocuri.

| CataliN9993 a răspuns (pentru Intruder19):

Pe yt, alții tot cu aceeași placa și aceleași specificații, făcuseră ca voiam eu sa fac cu coolingul și aveau 20-30 de fps-uri,
Plus ca făcusem un overclock mic și deja aveam din start cred ca 5-10 fps-uri în unele jocuri

| CataliN9993 a răspuns (pentru Intruder19):

Deci în final, dacă ii fac overclock mare, și am cooler pus și pasta, o sa am performațe mari fără artefacte și fără sa o ard, ca asta ma interesează cel mai mult