| COOLboY a întrebat:

Am o problema: cand introduc discul original "The Sims™ 2: Teen Style Stuff Expansion Pack" si dupa-aia dau click pe iconita intru in Launcher si dau "play", apoi imi apare un mesaj: "No disc inserted. Please insert the original "The Sims™ 2 Teen Style Stuff" CD/DVD", dar eu am discul original bagat. Nu am nicio prolema cu cititorul de discuri, imi merg alte jocuri. Va rog sa ma ajutati!

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Instaleaza mai intai SIMS 2 si apoi bagi discul cu expansiunea! Discul care il introduci tu in writter este doar o EXPANSIUNE de la jocul de baza SIMS 2!

| COOLboY explică (pentru neluL):

Am The Sims™ 2 instalat, neluLe

| neluL a răspuns (pentru COOLboY):

The Sims 2 este original sau doar expansiunea este originala?

| COOLboY explică (pentru neluL):

Doar expansiunea

| COOLboY explică (pentru neluL):

Doar expansiunea e originala, dar Sims 2 nu e piratat, e o copie dupa un CD original.

| neluL a răspuns (pentru COOLboY):

E acelasi lucru! Iti trebuie licenta sau crack pentru el! De aceea iti si spune ''Please insert the original The Sims™ 2''.

| COOLboY explică (pentru neluL):

Dar altadata mergea jocul fara probleme. Numai de cateva zile nu merge.

| neluL a răspuns (pentru COOLboY):

Cred ca s-a instalat un update de siguranta care verifica copiile de Sims daca sunt originale sau nu.

| Aly_Allyn_1994 a răspuns:

Intra in my computer, dai click dreapta pe cd/dvd ul Sims, dai open/explore, si o sa ai acolo crack-ul, intr-un folder specific, si va trebui sa copiezi acel crack in locul unde ai instalat jocul[invC sau in D]. Iti va da ca respectiva imagine deja exista, si te va intreba daca doresti sa o inlocuesti. Va trebui sa acceptii. happy

| COOLboY explică (pentru Aly_Allyn_1994):

Nu gasesc crack-ul, am si cautat cu Ctr+F si nu s-a gasit nimic.