| Siracuzia a întrebat:

Am o problema cu Microsoft Word 2007.Nu ma lasa sa scriu, sa fac nimic! Imi apare jos "This modification is not allowed because the selection is locked." Nu i-am facut nimic! De doua zile l-am descarcat si nu merge.Cine ma poate ajuta?

3 răspunsuri:
| RomulusMilea a răspuns:

Salut,

Articolul de la adresa de mai jos te poate ajuta să îţi rezolvi problema. Articolul este în engleză, sper să fie OK pentru tine.

Rezolvarea poate fi una dintre soluţiile propuse în articol.

http://www.404techsupport.com/......-is-locked

Sper să te fi ajutat. Succes!

| Siracuzia explică (pentru RomulusMilea):

Imi cere Product Key si nu stiu codul.Nu stiu unde pot gasi Microsoft Office original.De aceea nu imi merge.Ma poti ajuta?

| RomulusMilea a răspuns (pentru Siracuzia):

Salut,

Înseamnă că ai instalat ceva fără licenţă. În acest caz, nu ştiu cum să te pot ajuta. Microsoft a dezvoltat în ultimii ani foarte multe metode de a bloca instalările fără licenţă. De aceea, este foarte greu să găseşti o soluţie care să rămână OK pe termen lung. Mai devreme sau mai târziu, vei avea probabil din nou astfel de probleme. Îmi pare rău.

Cea mai adevărată soluţie este aceea de a cumpăra licenţa, nu vei mai avea probleme niciodată.