| AnimeStyle a întrebat:

buna ziua. Am câteva întrebări din Metin2 dar mai importan din pc.
De curând am încercat sa îmi fac un server de metin2 pe ip. Mergea bine. Aveam ip-ul bun. Dar stiti uni dintre voi ca la sysinstall se pune ip-ul tau sau de la hamachi si următoarea se pune ip-ul.100. Ok ip-ul meu era.( nu mai stiu cat) acum ip-ul meu nor.al este. 100. Si de când s-a schimbat din 100si ceva nu mai pot face servere pe ip. Nu stiu Dece? Acum ip-ul meu este.100 si in sysinstall. Bag ip-ul meu normal dar e.100 si când trebuie sa il pun.100 îl pun.100 dar nu mai merge serverul. Ce sa fac. Am încercat sa fac servere si nu merg. Doar pe hamachi. Dar nu vreau server pe hamachi. Vreau ca sa joc cu niste prieteni pe el. Dar nu pe hamachi. Ce sa fac? Ajutor un pic va roog crying.
1. Dece mi s-a schimbat ip-ul
2.cum îl schimb înapoi.
3 Dece nu îmi merg serverele?
4 ce are ip-ul meu de tot se schimba.
5. Cum schimb ip-ul si sa il fac sa nu se mai schimba. Ma refer la ip-ul din Local Area Conectin ivp4adres.
Cel mai bun raspuns funda!

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
PS: Cand pui o intrebare mai gandeste un pic nu scrii si trimite intrebarea, citeste si tu ce ai scris poate tu intelegi mai bine ca eu trebuie sa descifrez?

Stiu ce vrei sa zici cu ip uite si link uni stiu alti nu, sa faca un servar de metin2:
http://li.ro/uvag

1 Dece ne intrebi pe noi cum s-a schimbat ip tau?
Ai router, IP dinamic normal ca se schimba la fiecare deconectare, se mai poate face o schimbare de IP numai si numai daca cineva ti-a luat acel ip automat iti schimba ip cu altu.

2 Daca ai Ip dinamic sau router se poate face un servar de metin2?
PS:Dar daca ai Ip cu.100 la sfarsit servarul nu iti merge.
Se blocheaza ip sau are erori.

3 Ip tau real poti sa afli start=cmd=ipconfig si ai acolo ip sau poti sa dai pe linkul de mai jos sa afli ce ip ai acuma.
http://li.ro/vpzy

4 Sa zici si de la ce firma ai internet sau daca ai router ca poate sa fie de la ei problema sau de la tine.
Dinamic se schimba Ip.
Static ramane asa cum este el.

Servar de Metin2 trebuie sa ai IP static altfel nu merge.

5 Daca chiar vrei sa faci servarul de metin2 trebuie sa remediez problema IP dupa aceea faci servarul IP.100 sa ai acel ip nu merge sa faci un servar puteai sa ai ip.200, ip.99 dar.100 nu trebuie ca trece dupa un anumite protocoale si porturi daca intelegi.
Crezi ca de ce iti zice sa pui ip tau normal si dupa ip.100?