| AnimeStyle a întrebat:

Cat mai repede posibil help
Azi m-ia apărut in colt la internet acel triunghi galben cu semnul exclamării in mijloc. Am wifi conectat in router de la rds si wifi in pc.
Am apăsat pe acel triunghi si am intrat in local area contection. Era conectat pc-ul la home network. Am dat sa vad ceva si am dat disable sa vad daca merge. Acum îmi apare in loc de o casa si o planeta( internetul) îmi apare un calculator si un x intre calculator si internet. Si acum acolo jos îmi apare un x rosu. In locul triunghiului. Cum p.l.m ma bag sa dau enable înapoi. Daca ii dau conect la rds îmi da eroare 651.cum plm reactivez netul. Help!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Click dreapta pe icon, Open Network and Sharing Center, Change Adapter Settings, Local Area Conection, clik dreapta Properties si sa ai bifate toate mai putin Client for Microsoft Netorks, File and Printer Sharing for Microsoft Netorks. La Internet Protocol Version 6 si 4 le poti debifa pe rand sau amandoua si sa vezi cum merge.
Cand local area conectinon apare in regula, fara "X" ssau semnul galben, va merge.