| nonamehahaha a întrebat:

Ieri am luat un laptop si avea windows XP, i-am pus windows 7, totul bine si frumos pana mi-am dat seama ca nu merge sunetul. M-am uitat in device manager sa vad daca are driverul instalat si da imi arata ca ar fi instalat si facut update la ultimul driver, dar nu se aude absolut nimic. Ce as putea face? tin sa mentionez ca inainte de reinstalarea windowsului mergea sunetul, deci placa de sunet nu cred ca e arsa sau ceva cu ea.

2 răspunsuri:
| P3TR3 a răspuns:

Asa am patit si eu..am dat update la drivere cu https://www.slimwareutilities.com/slimdrivers.php si totul a fost perfect,incearca si tu,poate iti merge si tie.
Daca nu merge nici asta, incearca sa desfaci laptopul si sa stergi usor componentele, poate fi si din cauza mizeriilor acumulate.
Daca nici a doua varianta nu merge, chemi un om care se pricepe la asa ceva, ii dai 5-10 lei..si s-a reparat tot;)
Bafta

| Heninger_Gerhard_1997 a răspuns:

Instaleaza Realitek Sound Manager
Download link : http://realtek-hd-audio-drivers-vista.en.softonic.com/
Si eu asa am patit :) dupa ce am instalat progamul si am dat restart la calculator a revenit totul.