| Mihai63345 a întrebat:

Mi-am cumparat o unitate cu proprietatile:
Procesor AMD Ryzen 3 2200G 3. 5GHz, 4 nuclee, 8GB DDR4, 1TB HDD, Placa video integrata AMD Radeon™ Vega 8, Placa de Baza MSI B350M PRO-VDH si cu sursa dedicata.Acesta este o unitate facuta pentru Gaming pentru ca se numeste sistem gaming corvus, dar mie nu imi merg bine jocurile.Pana si cs 1.6 si roblox imi merg in lag, iar la Mc imi da eroare de incompatibilitate de drivere pentru placa grafica.Imi cumparasem acest PC pentru CSGO.Ce sa fac sa nu mai mearga asa jocurile?

7 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Mai intai instaleaza acest driver si dupa dai restart si vezi cum iti merge si nu uita sa dezinstalezi driverul vechi
Uite link, sper ca stii cum se instaleaza(sa dai express settings)
https://support.amd.com/......Notes.aspx

| marian37 a răspuns:

Asigura-te ca ai toate driverele instalate de pe site-ul producatorului. La grafica integrata din ryzen trebuie din bios selectat sa functioneze la maxim. Nu stiu sa-ti spun pas cu pas, gasesti pe Yt.

| Mihai63345 explică (pentru marian37):

Pai cum scriu ca sa gasesc pe Youtube?

| Mihai63345 explică (pentru marian37):

Pai cum scriu ca sa gasesc pe Youtube?
Spune-mi te rog

| vladdd194443 a răspuns (pentru Mihai63345):

Ai rezolvat?