| frafafafaf a întrebat:

Hey TPU! Recent mi am recapatat PC-ul, nu stiu de ce dar acum are o problema, doua de fapt. Problemele fiind ca nu imi detecteaza rețeaua de internet, adica nu imi arata nimic efectiv, e ca si cum is in camo cu el și nu i nimic prin preajma. Țin sa menționez ca am ca un stick de la ASUS care practic aceka este adaptorul cu care imi bag eu internet in PC sa zic asa, înțelegeți voi. A doua problema e ca, atunci cand nu stiu cum dar imi apare rețeaua, dau sa ma cintectez, apoi imi zuce "Can't connect to this network", apoi cand dau acolo ok si close la mesaju ăla, imi dispare rețeaua, adica era apărată, am încercat sa ma conectez, imi dadea eroarea aia dadeam ok si dupa dispărea. Nu stiu de ce, am incercat6sa dau si forget ls rețea ca sa o recunoasca ca si noua, am încercat sa bag parola iar dar orice faceam nu mergea efectiv. Pe la început cand am încercat sa sau hostpot de la telefon, a conectat aveam internet dar imi zicea conected but no internet, da google ul mergea. Iar acum aia acolo imi tot apare, încerc sa ma conectez, imi da eroare aia si imi zice ca nu se poate conecta, apoi cand nu dispare din prima, dispare din a doua sau a treia iar cand dau sa ma conectez, apoi iar nu apare 5 minute si vine înapoi. Apoi iar si iar si iar, e la fel, uneori vine mai devreme alteori după mai mult timp, ba dispare de prima oara ba dispare de a doua a treia sau a patra oara. Nu știu ce sa fac, m-am uitat lq toți indienii pe YouTube da aia nu-s buni de nimic. Sunt cam disperat, nu știu efectiv care e problema si de la ce este, plus ca nu stiu d3 unde sa apuc situația. De menționat ca nici hostpotul de la telefon nu mai apare acum. Am nevoie mare de ajutor, detaliat și explicit va rog. Plus ca nu merge sa dau run la CMD ca administrator, efectiv dau click si nu ma lasă, e ca si cum sr fi cv invizibil si apas in gol

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Ai incercat cu alt adaptor su face la fel? As zice sa reinstalezi driver-ul pentru adaptor si daca problema persista sa incerci cu altul.