| GraveDigger91 a întrebat:

Ryzen sau Intel?

6 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ryzen.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Adica AMD sau Intel.
Totul depinde de placa ta de baza, ce socket are, daca are de AMD cumperi AMD simplu.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intel pentru jocuri
amd ryzen pentru editare video

| XYZ02 a răspuns:

Ryzen fara doar si poate!

| VitoScarletta a răspuns:

Pai daca comparam pretul si performanta
I7 7700K vs Ryzen 1700 vei vedea o diferenta in favoarea celor de la AMD desi nu asa de mare in jocuri, dar la editat sau programe intesive e MULT mai bun si ca pret e mai ieftin deci Ryzen castiga momentan

| GraveDigger91 explică (pentru VitoScarletta):

Nu frate, eu nu vreau sa editez sau faci video-uri de genul, eu credeam ca daca sunt o generatie nou sunt is mai bune (pentru gaming) nu stiu din ce parte am auzit ca am bine iti iei nu stiu ce ryzen decat un i5 pentru ca e si mai ieftin si mai bun