| Danyelusha a întrebat:

Spuneti-mi si mie, va rog, niste smecherii legate de jocul de carti chems. DAU FUNDA+VOT!

Răspuns Câştigător
| eutunoilafilm a răspuns:

Nu stiu si eu joc chems in fiecare zi la scoala.
Dar stiu eu cateva.
O sa-ti spun niste semne care sunt greu de prins:
-Hai frate da asul ala jos!
-Vezi ca-ti vede toata lumea cartile!
-Arde(taie) odata cartile alea!
-Nu arde inca cartile!
-Ala face cu damele!
-Arata 2 carti diferite!
-Iti pute gura! laughing
Sper ca te-am ajutat a si casa nu-si deie seama cu ce faci(dama, popa etc) ia de multe ori carti de jos care nu-ti trebuie in schimbul cartilor tot care nu-t trebuie.
Aaaaaaaaaa si mai uitete din cand in cand la mana adversarului sa vezi ce carti are.(dar fara sa-si dea seama)
Astea nu au fost chiar smecherii dar sunt semne bune.
Bafta!

| Danyelusha explică (pentru eutunoilafilm):

Multumesc mult! Si noi ne jucam in pauza chems si smecheriile tale sunt chiar foarte bune! Multumesc inca o data! happy

2 răspunsuri:
| eutunoilafilm a răspuns:

Aaaaaaaaaa da sunt cel mai bun din clasa la chems.big grin