| AndreeeexD a întrebat:

! Vreau sa sterg o de pe facebook dar nu scrie nicaieri sterge . Funda !

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Si tot nu este bine! Vrei sa stergi o persoana?
Daca vrei sa stergi o persoana care are Timeline activat ->vezi foto : http://i.imgur.com/vS9hE.jpg

Fara Timeline(cronologie) Cum stergi un prieten din lista ta de prieteni? Intra pe facebook la Contul meu(dreapta sus) ->click pe Editeaza Prieteni->o sa-ti apara toti prietenii ->si daca te duci cu mouse-ul pe casuta PRIETEN din dreptul fiecarui nume o sa-ti apara in prima linie ->Close Friends ->click OK si l-ai sters!

Si in final ->>> STERGE CONT DE PE FACEBOOK -
1. Gandeste-te daca vrei sa stergi contul, sau doar sa il dezactivezi.
2. Daca te decizi sa il dezactivezi, toate pozele, comentariile si setarile vor fi salvate si le poti utiliza mai tarziu.
3. Pentru a sterge un cont de Facebook, mai intai este recomandat sa stergi orice fisiere si detalii de pe cont: poze, mesaje, linkuri, filme, muzica etc. Intra aici https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account si da click pe Submit(sterge cont). Stergerea va dura cateva zile, apoi contul tau va disparea din baza de date.
Numai bine!

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Vrei sa stergi o...ce? Sau vrei sa ''o stergi'' tu de pe facebook?
(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/nKA3Y.jpg )

| AndreeeexD explică (pentru neluL):

Vreau s-o sterg de pe facebook. Scuze ca nu am scris ce laughing

| neluL a răspuns (pentru AndreeeexD):

Si tot nu este bine! Vrei sa stergi o persoana?
Daca vrei sa stergi o persoana care are Timeline activat ->vezi foto : http://i.imgur.com/vS9hE.jpg

Fara Timeline(cronologie) Cum stergi un prieten din lista ta de prieteni? Intra pe facebook la Contul meu(dreapta sus) ->click pe Editeaza Prieteni->o sa-ti apara toti prietenii ->si daca te duci cu mouse-ul pe casuta PRIETEN din dreptul fiecarui nume o sa-ti apara in prima linie ->Close Friends ->click OK si l-ai sters!

Si in final ->>> STERGE CONT DE PE FACEBOOK -
1. Gandeste-te daca vrei sa stergi contul, sau doar sa il dezactivezi.
2. Daca te decizi sa il dezactivezi, toate pozele, comentariile si setarile vor fi salvate si le poti utiliza mai tarziu.
3. Pentru a sterge un cont de Facebook, mai intai este recomandat sa stergi orice fisiere si detalii de pe cont: poze, mesaje, linkuri, filme, muzica etc. Intra aici https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account si da click pe Submit(sterge cont). Stergerea va dura cateva zile, apoi contul tau va disparea din baza de date.
Numai bine!