| golem2345543 a întrebat:

Https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3480528/

Acest pc este ok? Duce fortnite, gta, csgo, si alte jocuri pe setari medium spre high? in cam ce fps-uri ar duce jocurile de mai sus?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. nu e nevoie sa dai 489 de lei pe windows. Poti folosi versiunea trial gratuit. Primesti si toate update-urile. Si daca chiar tii neaparat sa-l cumperi, se gaseste si la 5 euro.

2. Ai ales un Monitor cu FreeSync, tehnologie care merge doar cu placi video AMD. Schimba placa video cu una AMD sau ia monitor cu Gsync (sau fara niciun "sync")

3. Nu ai ales sursa.

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Asta mi se pare mult mai echilibrat si puternic.
https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3484924/
Ryzen-ul ala e destul pentru tot ceea ce ai nevoie, nici nu mai trebuie sa cumperi cooler separat.
Am pus un 1060 de 6gb in loc de 3 fiindca in viitor o sa ai nevoie de mai multa memorie video.
Am pus 16gb ram fiindca eu am 16gb ram si stiu cum e, o sa ai nevoie mai ales in mutitasking dar si in jocuri pretentioase, plus ca are niste frecvente mai mult decat decente incat sa lucreze bine cu ryzen-ul acela.
2tb in loc de 1 fiindca o sa ai nevoie si e doar 90 lei diferenta intre ele.
Monitorul tu ti-l alegi dupa placul tau.

| Alexuţ02 a răspuns:

Fortnite pe low pe la 200 FPS
GTA V pe High pe la 80-100
CS GO, 250 FPS pe low.

Da, e ok PC-ul dar eu mi-aş lua unul făcut în locul tău, la 4500 lei m-am uitat pe Media Galaxy şi sunt super alea de gaming.

| TheDarkMita a răspuns:

Schimbi i5-ul cu unul de generatia a 8 a (diferenta de pret e mica dar performanta mai mare) si iti merge totul pe medium-high poate chiar ultra 60+