| Dragos7899 a întrebat:

Ieri mi am băgat net de 1000mbps și când m-am pus sa fac un test pe aplicația speed test pe telefon nu pe pc pentru ca știu ca la pc nu îmi duce mai mult de 100, dar pe tel nu îmi trece de 100mbps, de ce, routerul suporta 2, 4 și 5ghz, dar nu trece de 100mbps

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce telefon ai, bă cosmy?

| Dragos7899 explică (pentru sierra1):

E un P9 lite 2017

| sierra1 a răspuns (pentru Dragos7899):

Comunicația (date mobile) se face prin standardul Wi-Fi 802.11 b/g/n latime de banda de maxim 600 Mbps, capacitate de a penetra obstacole, gratie frecventei de 2.4 GHz. Asta teoretic și maimul posibil. Deci, de asta

| Dragos7899 explică (pentru sierra1):

Pai și ce pot sa fac

| sierra1 a răspuns (pentru Dragos7899):

Nimic, foloste-l fericit, așa cum "merge"