| KobraXS a întrebat:

Ieri mi-am reinstalat windows-ul pe pc(Windows XP Sp2).Am instalat antivirusul,driverele, am mai insalat si net framework 4.5.Inainte sa-mi schimb windowsul,(aveam windows xp sp3) puteam sa-mi instalez yahoo messenger pe pc, dar acum nu mai pot. Spune ca nu poate downloada fisierele din cauza firewall-ului si a antivirusului.Antivirusul meu este Eset Nod32 Antivirus 7.Am dezinstalat esetul si am oprit firewall-ul dar imi zice acelasi lucru.Cum pot instala messenger-ul pe PC?

Răspuns Câştigător
| KLiNK a răspuns:

Https://help.yahoo.com/......sln20.html
Este in engleza happy

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Instaleazs intai sp3.

| KobraXS explică (pentru Wr3nch):

O sa incerc sa schimb valoarea din registri care face diferenta dintre sp2 si sp3. Daca schimb aceasta valoare, aplicatiile care merge pe sp3 imi vor merge si pe sp2, doar daca schimb aceasta valoare. Daca functioneaza, iti dau funda

| KobraXS explică (pentru KobraXS):

Omule,acum windows-ul se crede service pack 3 dar tot nu pot sa instalez messul.
Astept alte raspunsuri