| mgtow a întrebat:

Imi explica cineva care e rolul in Detroit become human? Mi se pare un joc psihologic cu roboti de ultima generatie dar sa imi faca cineva un rezumat care e rostul acolo si de ce se tot schimba personajele?

Răspuns Câştigător
| alexstn111 a răspuns:

Fiecare caracter are un rol:
De exemplu, Connor se ocupa cu prinderea sau in cel mai rau caz, distrugerea devianti-lor(Robotii care au scapat de sub controlul oamenilor).
Kara in schimb are un rol destul de interesant si anume: Ca ea si micuta Alice sa isi gaseasca o noua viata, o viata mai buna avand in vedere ca tatal lui Alice o sechestra.
Iar Marcus are rolul de a salva si a aduce la libertate acei roboti pe care ii gaseste intr-o pestera si mai are rolul de a-l gasi pe Jherico. O zi buna!

| mgtow explică (pentru alexstn111):

Cand apare partea 2°? E misto jocu m-a facut sa plang in faza cu alice sau atunci cand negru canta la pian o melodie trista

1 răspuns: