| az09 a întrebat:

Imi merge foarte greu metin2 si nu stiu ce sa fac! numai dimineata merge si ffff greu! ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Salut, in mod normal as recomanda sa inchizi Yahoo messenger si ferestrele de internet si orice alt program dar tu zici ca ai lag tot timpul, asta este rau pentru ca inseamna ca trebuie sa cheltui niste bani. In primul rand memorie ram, daca ai standard (512MB RAM) e normal sa iti mearga metinu ca ****, dar ar putea sa fie de vina si placa video, eu am o placa video de 2 bani care nu ma lasa sa joc decat jocuri tampite cu grafica proasta dar nu imi iau alta pentru ca pot sa joc metin. Cel mai bine iti cumperi 2GB RAM si o placa video cat mai buna. Dar daca vrei mai mult, atunci sugerez 4GB RAM si cea mai buna placa video pe care pui mana, de asemenea sugerez sa instalezi Gamebooster -->http://www.iobit.com/gamebooster.html. Gamebooster este in program care iti face jocurile sa mearga mai bine. Daca mai ai ceva probleme cu metinul sa ma intrebi si eu o sa incerc sa te ajut.

2 răspunsuri:
| Dark13 a răspuns:

Inchizi programele sau il reinstalezi si mai stergi din calculator ce iti merge greu poate afecteaza

| CornelVasile a răspuns:

Si eu am aceeasi problema. metinu imi merge sacadat si cand apas clik dreapta imaginea se blocheaza si mousul dispare. ceva sugestii?