| barbosu213e a întrebat:

Îmi poate cineva recomanda un calculator de gaming bun care sa ducă toate jocurile noi pe detalii decente in prețul de 3163 de lei?

Răspuns Câştigător
| Skarr a răspuns:

Salut frate. Acest PC ar trebui sa duca majoritatra jocurilor. In CS GO ar trebui sa duca pe low cam 200 fps in medie cu un maxim de 300 fps si minim de 100 fps. Ar trebui sa poti sa faci si livestream daca vrei. Am facut eu un whislist aici : https://www.pcgarage.ro/......t/3883338/
Totusi va trebui sa faci update la bios. Poti cauta pe YouTube cum se face. Sau poti lua placa de baza cu update,
dar se mai adauga inca 50 lei ceea ce trece de budget ul tau deci e alegerea ta.
P. S. Carcasa am ales o mai scumpa pentru ca vine direct cu 4 ventilatore. Sper ca te am ajuta. Bafta!

1 răspuns:
| skull12 a răspuns:

Salut, ai putea sa faci si pe piese un calculator, sa duca toate jocurile si sa iesi pe plus un pic. dar daca vrei unul asamblat, uite unul aici : https://www.pcgarage.ro/sisteme-pc-garage/pc-garage/gaming-drifter/, nu iti garantez ca o sa ti duca toate jocurile, dar daca te uiti la configuratie ar trebui sa ti duca orice joc pe very low/ low.