| Darkus56 a întrebat:

Imi puteti arata o configuratie pentru o unitate de gaming?( pana in 2000 lei)?

3 răspunsuri:
| AmXjKr a răspuns:

Depinde si pentru ce jocuri. Daca intr-adevar vrei una, te duci la o firma de incredere pe care o stii tu, sau iti dau eu: media galaxy si intrebi acolo de un calculator special pentru jocuri. Sa iei neaparat garantia pentru ca daca niste jocuri nu iti merg sau calculatorul este defectat, pa pa 2000 ron. Bafta!

| hashu1985 a răspuns:

- Procesor AMD Phenom IIx4-965 Black-Edition UNLOCKED Quad-COre 3.4 Ghz 6Mb-L3
400 ron
- Placa de baza Asrock 970 PRO3 555(crossfireX, EFI bios, s-ata3, 4 xDDR3) 300 ron
- 8GB ram (4module de 2gb) 1600mhz
250 ron
- HDD 500gb
250 ron
- placa video ATI-Radeon HD7770
650 ron
- Carcasa pc
100 ron
- Sursa minim 500w cu protectii
100 ron

Cam asta ar fi ceva decent pana-n 2.000 ron... saptamana asta o sa-mi iau si eu exact configuratia asta doar ca o sa mai adaug si un SSD