| lory_6999 a întrebat:

Imi puteti recomanda un calculator bun pentru gaming? As vrea sa imi mearga GTA IV si alte jocuri mai noi. Suma sa nu depaseasca 1800 lei. Ofer fundawinking!

4 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Voila - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/855003/
Cod voucher pentru inca 1% reducere - 92WQ7UMX

| KodrutZ a răspuns (pentru KodrutZ):

P.S. Daca mai suplimentam bugetul cu vreo 150 RON, putem strecura o placa video GTX 750 care o sa reduca consumul total al sistemului in conditii de gaming cu vreo 60 W cel putin.

| lory_6999 explică (pentru KodrutZ):

Ok,dar eu il vreau gata facut, nu din componente.

| KodrutZ a răspuns (pentru lory_6999):

Mai dai 49 RON pentru asamblare si iti vine gata facut. Alea "gata facute" sint tot din componente, doar ca iti baga toate jegurile uitate prin depozite si procesoare/placi video care nu se mai vind. Plus ca la alea "gata facute" iti dau de obicei teapa cu garantia si iti dau doar 2 ani la sistem cu totul. Ca sa iti faci idee, i-am asamblat de curind un sistem unui amic - 5 ani garantie la sursa si la SSD, 99 de ani la memorie, 3 ani placa de baza, 3 la procesor. Parca e mai misto sa stii ca ai macar 3 ani de garantie la componente si unele cu 5 chiar, nu?