| ninjaboi2001 a întrebat:

Imi puteti rezolva problema ca nu stiu cum?

Afla doua nr. X si Y, stiind ca 1 supra 7 din X + 1supra 5 din Y este egal cu 124, iar 1 supra 7 din X + 1supra 3 din Y este egal cu 184.

P. S:Se rezolva prin metoda comparatiei

3 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Buna,
Cred ca ar trebui sa mai citesti inca odata regulamentul site-ului!
Nu ai voie sa ceri rezolvarea temelor aici, pentru ca risti sa ti se suspende contul!

| ninjaboi2001 explică (pentru AlinaaAli):

In primul rand nu e tema...
In al doilea rand asta e o intrebare ca sa fac cont pe un site big grin nu o am la tema!

| ninjaboi2001 explică:

In primul rand nu e tema mea.
In al doilea rand e intrebarea ca sa imi fac un cont pe un site... Nu o am ca tema!