| Său_Daniel_1995 a întrebat:

Imi puteti spune ce placa video e m-ai buna Galaxy geforce 9500 series 1 gb 128bit DDR2 sau nVIDIA 7025/ nForce 630a Dau funda

Răspuns Câştigător
| georgeenglezu2016 a răspuns:

Geforce 9500 series 1 gb 128bit DDR2 e mult mai buna uite un video superb ce iti recomand la geforce 9500 : E8400 & Nvidia GeForce 9500 GT GTA V PC 30FPS Gameplay + Settings

poftim nVIDIA : https://www.youtube.com/watch?v=hl9QkHumN8Q
https://www.youtube.com/watch?v=yXAXZQr0_Cs e prea nasol merge greu lag, parerea mea geforce 9500 e super chiar daca nu iti permiti sa iti cumperi o placa video mai performanta

3 răspunsuri:
| alexboss2020 a răspuns:

Geforce 9500 e mai buna dar in comparatie cu ce am eu cred ca sunt varza.

| Vlaad2 a răspuns:

Mane placile astea video sunt antice, daca nu ai bani iti recomand un 1050 2gb, sau daca ai mai multi bani, dar totusi vrei sa fie sub 1000 lei iti recomand 1050 Ti. Acele placi o sa duca foarte greu sau nu o sa duca deloc jocurile din ziua de azi.