| Mari03 a întrebat:

Imi puteti zice niste jocuri de genul Plants vs Zombies, Age of Empire, The sims, GTA etc?

Răspuns Câştigător
| Magnifico a răspuns:

Iti spun gen AOE si GTA.

De strategie (gen AOE) ar mai fi: Medieval 2 Total War, Rome Total War (a iesit si versiuena a 2 a a jocului), Napoleon Total War, Shogun (2),Stronhold Crusader, Mount and Blade (e diferit, dar e mai captivant decat AOE), etc.

Open World gen GTA ar fibig grinriver Paralel Lines, The GodFather (2), Saints Row The Third (2, 3), Mafia 2, etc.

1 răspuns:
| Magnifico a răspuns:

Am uitat de True Crime New York sau de Wheelman, si Prototype ar fi ceva de genul (Open World)