| Ak47VCS a întrebat:

Imi puteti zice va rog frumos cauza?!
Am o problema, numita DropFPS, cred, ca asa se cheama, Pur si simplu ma joc un joc si de la FPS-50 scade dintr-o data pe FPS --6-20, ca si cum s-ar bloca sau ar incetini! Asta nu numai in jocuri la fel si pe windows simplu cand il deschid, cand Ex. Cand deschid Google Chrome mi se blocheaza blocheaza sunetul sau incetineste! Am 1gb Ram Placa video si de baza de la Gygabite, Procesor 3.00 Ghz.

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Este din cauza jocului, adica prost optimizat, piratat, etc. Nu are nimic faca ai drop fps cateva secunde, asta se intampla mai la toate jocurile prost optimizate ( PC, PS4, xbox )

| Ak47VCS explică (pentru Jipa95):

Man, dar asta imi face si la calculator nu numai in jocuri. Mentionez ca a mers inainte foarte bine si asta s-a intamplat doar cand l-am lasat deschis 20 de minute parca totul s-a schimbat.