| Gabygabryel34 a întrebat:

Imi recomandati si mie niste jocuri pe pc care sa imi mearga?
Am 3 gb rami, placa video gt 520 are 1 gb ram si procesorul, Amd Athlone dual core 3800+
pe 2.00 GHz, dau funda.

Răspuns Câştigător
| NicolaeCristianAnonymous a răspuns:

Salut, Jocurile care iti merg: Samp, GTA San andreas, GTA 3, GTA Vice city, Minecraft, gta 4, lol, metin 2, mafia 2
GTA 4 daca iti merge greu., seteaza cea mai mica rezolutie si pune setarile pe low si render distance pe 1 sau 0

4 răspunsuri:
| Paun_Alexandru_2000_pb3Z a răspuns:

Minecraft, lol, tetris, mine sweeper

| CM7YRE a răspuns:

Testeaza aici cam ce si cum o sa-ti "mearga":
https://www.systemrequirementslab.com/cyri

| PainTech a răspuns (pentru CM7YRE):

Site-ul nu e foarte bun. Eu il folosesc doar ca sa vad specificatiile, nu si pentru comparatii.

1) Diferiti producatori inteleg diferite chestii prin "specificatii minime" si "specificatii recomandate".

2) Site-ul compara destul de aiurea. De exemplu : Daca frecventa procesorului recomandat e de 4, iar tu ai 3.8 o sa iti zica ca nu merge, fara sa tina cont de paralelizare ( nuclee si hyperthreading ). Chiar daca ai un procesor superior per total, e posibil ca site-ului sa nu ii placa. Cand vine vorba de producatori de componente diferiti... nici nu mai vorbesc.

| CM7YRE a răspuns (pentru PainTech):

"cam ce" si "cum o sa-ti mearga". Nu vad undeva ca scrie "sigur".
Site-ul ca orice alt site, are ideea de "marketing", astfel incat, oricat de "nava" e pc-ul tau, tot o sa iti recomande ceva. Din ce sa castige daca nu, din afiliere?
Totusi, are niste avantaje ca "lista de jocuri" si ideea de "poate imi merge". Ai dreptate cu ce zici, dar e ok pentru a cauta un joc sa "vezi daca iti merge".