| AvalohAlyn a întrebat:

Imi sacadeaza Gta V.Am memoria RAM 4GB, posibil sa fie de la asta? Adica sa trebuiasca 8GB RAM?
Am procesorul i7 si placa video Nvidia GeForce 840M
Unde e problema deci? De ce imi sacadeaza jocul?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La cerinţe minime pentru jocul ăsta zice 4 Gb de memorie RAM Deci ceva peste minimul necesar, nu ar strica deloc

| Ioan_Frincu_1992 a răspuns:

Intra in nVidia control Panel dai r-click pe Geforce Experience
si iti apare->manage 3d->program settings-> alegi jocul-> vezi daca e pe nVidia,
daca nu alege nVidia si aplica setarile deschide jocul, iesi din joc intra in Geforce Experience alege setarile recomandate si porneste jocul daca merge bine ma bucur.
Daca nu Curatal si schimbai pasta termoconductoare.