| Tavalaionut a întrebat:

Imi spuneti si mie dc nu se poate nimeni conecta la metin pe serverul meu facut cu hamachi? doar ii am in lista la hamachi si nu se pot conecta da "eroare conectare la server" dc?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Stai linistit ca se mai intampla cand faci un server de Metin2 chiar daca este de hamachi/IP aceste setari sunt esentiale.

1 Dezactiveaza aceste programe ca sa iti mearga conectarea de la servar la Player.
Start=Control Panel= Administrative Tools=Services

Mai intai dai Stop si dupa aceea Disable la urmatoarele Programe:
Windows Search
Windows Firewall
Computer Browser
Windows Defence

2 Dezactiveaza Antivirusul sau inchidel cat timp ai servarul deschis Ok.

3 Daca respecti aceste lucruri se pot conecta playeri la tine fara nicio problema si nu le mai da aceea eroare la servar.

4 O sa zici de ce trebuia musai sa dezactivez acele lucruri sau antivirusul.
Pentru ca playeri/utilizatori intra la tine in pc iar pc tau este protejat pentru a nu le da voie de asta.

5 Nu uita sa dai Funda celui mai bun raspuns care te-a ajutat.
Mult Succes!

| WaymeN a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Salu ai skype? sa ma auti si pe mine ca am facut tot ce scrie acolo dar tot nu se pot conecta playeri te rog

| DragomirMihail2020 a răspuns (pentru WaymeN):

Atunci inseamna ca ai gresit tu cumva undeva?
PS:Lasa ID tau de skype, ca eu nu pot daca il las o sa am o gramada de cereri?
Inca un lucru sa ai instalat TeamViewer ca sa fie mai usor.

| Maryan_Costy_1995 a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Salut tot problema aia o am si eu nu se pot conecta alti la metin cine ma poate ajuta id mess mcosty89 id skype stefanuca.adrian2 sau pe facebook costy maryan va rog ajutati-ma si pe mine

| Maryan_Costy_1995 a răspuns (pentru DragomirMihail2020):

Salut tot problema aia o am si eu nu se pot conecta alti la metin cine ma poate ajuta id mess mcosty89 id skype stefanuca.adrian2 sau pe facebook costy maryan va rog ajutati-ma si pe mine.