| davidstan a întrebat:

Imi va merge CALL OF DUTY 4 MODERN WARFARE si gta 4. Pe procesor Intel celeron cpu E3300@2.50ghz.Am 2gb rami si placa video de 1gb ati display adapter.Am windows xp sp3?

9 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da, o sa-ti mearga! bafta la joc! happy

| AmXjKr a răspuns:

Salut. Intra pe http://www.systemrequirementslab.com/cyri, du-te la "Search for a game", selecteaza jocuril pe care il doresti, o sa-ti apara o fereastra in care trebuie sa ai ultima versiune de Java (o descarci daca nu o ai de aici http://www.java.com/en/download/index.jsp ) si dai pe "Begin Detection". Astepti, si o sa te redirectioneze catre o alta pagina in care: daca linia ajunge la rosu (jocul nu o sa iti mearga, sau iti merge dar o sa ai lag +3000), daca este in mijloc (cerintele minime, deci iti merge dar o sa ai ceva lag), si daca ajunge la ultimul "dreptunghi" (jocul este recomandat si iti merge fara niciun defect).

| davidstan explică (pentru AmXjKr):

Pai stau si nu mi se incarca zice instaling si nu se incarca.

| davidstan explică (pentru AmXjKr):

DOAR la procsor zice ca trebuie sa am mai mare in rest sunt toate bune SUNT T.LINIA AIA ROSIE AJUNGE PANA LA ROSU. CRED CA NU O SA-MI MEARGA.

| AmXjKr a răspuns (pentru davidstan):

Ba nu stii tu sa faci. Oricum nu iti merge pentru ca iti trebuie minim 3 gb si tu ai 2.

| AmXjKr a răspuns (pentru davidstan):

Normal ca nu iti mergestraight face

| CapitanulEvident a răspuns:

Call of duty 4 iti va merge probabil medium spre low setarile grafice. In ceea ce priveste gta4 am indoieli.

| davidstan explică (pentru CapitanulEvident):

Minimum: Intel Core 2 Duo 1. 8GHz, AMD Athlon X2 64 2. 4GHz
You Have: Intel(R) Celeron(R) CPU E3300 @ 2. 50GHz
Click here for the latest CPU drivers.
Upgrade Suggested

CPU Speed
Minimum: 1.8 GHz
You Have: 2.5 GHz Performance Rated at: 2.50 GHz

RAM
Minimum: 1 GB for Windows XP / 1.5 GB for Windows Vista)
You Have: 2.1 GB

OS
Minimum: Windows Vista - Service Pack 1 / XP - Service Pack 3 / Windows 7
You Have: Microsoft Windows XP Professional Service Pack 3 (build 2600)
Click here for the latest Windows drivers.

Video Card
Minimum: 256MB NVIDIA 7900+ / 256MB ATI X1900+
You Have: ATI display adapter (0x954F)
Click here for the latest Video Card drivers.
Features: Minimum attributes of your Video Card
Required You Have
3D Yes Yes
Hardware T&L Yes Yes
Pixel Shader version 3.0 4.1
Vertex Shader version 3.0 4.1
Dedicated Video RAM 256 MB 1.1 GB

Sound Card
Minimum: Yes
You Have: Realtek High Definition Audio
Click here for the latest Sound Card drivers.

Free Disk Space
Minimum: 16 GB
You Have: 268.0 GB

| adyadryan12 a răspuns:

SALUT, procesorul e bun dar va trebui sa joci cu setarile spre low deoarece rami sunt putini si ti-ar trebui windows 7.