| Sandu3 a întrebat:

In calculator aveam la memorie instalata 2GB de RAM, iar azi am mai adaugat inca 2GB de RAM.Dar...surpriza! Imi arata ca am 4GB de RAM dar nu foloseste decat 3.25.De ce? Am Windows pe 32 de biti si maximum care il vede si il utilizeaza stiu ca e 4GB de RAM.Si atunci el de ce imi arata ca utilizeaza doar 3.25 GB de RAM? E vreo setare care trebuie facuta si eu nu o stiu?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Windows pe 32 nu vede mai mult de 3.25. Ca sa fie folosit tot ram-ul iti trebuie Windows pe 64 de biti.

| Stely_Stelian_1986 a răspuns:

Salut! Aceeasi problema am avut-o si eu, trebuie sa-ti bagi windows pe 64bit! Sper ca te-am ajutat.