| FlorinSalamNr1 a întrebat:

In cs_go pot castiga iteme pe care le pot vinde pentru "bani", iar acei bani ii pot folosi pentru a-mi cumpara jocuri pe steam? Iar acele chei trebuie cumparate cu bani?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Da... dar itemele primite nu valoreaza mult... pana in 1.24 euro,
-Da,
-Da.

| FlorinSalamNr1 explică (pentru RareşTPUro):

Am vazut pe youtu e ca unul avea 135$ doar dintr-o arma. Armele de tipul asta se gasesc doar in cutii? Iar daca joc destul de mult, imi pot cumpara si alte jocuri cu bani din cs go?

| RareşTPUro a răspuns (pentru FlorinSalamNr1):

Da... acei bani se pun in portofelul STEAM si iti poti cumpara si alte jocuri. Dar trebuie sa ai bulan ca sa iti pice arme in Case Opening mai mult de 5-10 euro. Multi investesc peste 60-300 euro in CS:GO ca sa primeasca arme care sa valoreze mult.

| FlorinSalamNr1 explică (pentru RareşTPUro):

Si daca primesc cs:go cadou de la un prieten, mai pot vinde arme, iar bani se duc in steam wallet? Si daca cumpar un joc de 5 euro din bani din ca go se duce restrictia aia de la market?

| RareşTPUro a răspuns (pentru FlorinSalamNr1):

Ca sa poti sa faci schimburi de iteme sau sa vinzi/cumperi (in general, nu doar in CS) trebuie sa fi cumparat cel putin un joc luat din STEAM, nu din alta parte si activat pe STEAM. Pe urma dupa 30 de zile poti sa vinzi si sa cumperi din Piata Steam sau sa faci schimburi. Dar daca cumperi orice joc din steam... ia UNUL de 0.99 euro si cumpara-l sa fie in libraria ta. dupa 30 de zile vei avea acces la cumparare, vanzarea din piata steam.