| ReadMe a întrebat:

In jocul League of legends, imi puteti spune ce inseamna urmatorii termeni?
gg
gj
player AD
player AP
si mai toti playeri SS etc.
FUNDA

Răspuns Câştigător
| JohnnyWylde a răspuns:

Gg înseamnă good game (partida bună sună cam pff, îl poţi traduce prin aţi jucat bine) şi îl spui coechipierilor când câştigati. Gj înseamnă good job (bună treabă) când te ajută să omori un inamic sau te salvează de un inamic etc. AD înseamnă attack damage adică acei campioni care devin mai puternici pe măsură ce cumperi item-e cu attack damage. AP înseamnă ability power adică acei campioni care trebuie să le cumperi item-e cu ability power că aşa îi faci mai puternici. Poţi face diferenţa între campionii AD şi AP astfel: campionii care au în descrierea abilităţilor (+10) scris cu portocaliu sunt AD iar cei care cu scris cu albastru deschis sunt AP. Am dat doar un exemplu cu +10, nu e neapărat să fie 10 acolo. SS înseamnă că nu mai e inamicul pe lane adică semnalul ăla cu semn de întrebare. De exemplu dacă tu te bati cu cineva pe mid şi ăla la un moment dat lipseşte scrii SS mid, astfel îi avertizezi pe colegii tăi.

1 răspuns:
| chesero a răspuns:

Salut. GG - Good Game
GJ - Good Job
AD - Attack Damage
AP - Ability Power
si SS - Siphoning Strike (Missing)