| AvalohAlyn a întrebat:

In Sims 4 e adevărat că poți să îți deschizi un fast food? Cum?

Răspuns Câştigător
| Comunity a răspuns:

Poti sa-ti deschizi restaurant in joc, dai in colt pe casa de marcat si dupa pe optiunea "cumpara un restaurant". Iti trebuie vreo 15.000 de banuti.
Daca vrei sa ai si magazin Retail iti trebuie un DLC: Get to work expansion pack. Daca ai DLC-ul asta e tot aceeasi chestie, dai in colt pe casa de marcat si acolo unde iti apare optiunea de restaurant o sa iti apara si optiunea de retail. Retail-urile sunt un fel de magazine mai mici cum ar fi magazinele de electrocasnice, magazine mixte, outlet-uri.