| GeorgetaMicrob a întrebat:

Joc Balena Albastra pentru ca sunt foarte deprimata, vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Sfatul meu este sa iti pui ceasul sa sune la 4.10, ca la 4.20 sa fi deja in forma si sa iti indeplinesti sarcina. Doar nu vrei sa pierzi jocul, si sa ramai in viata.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu e sa nu mai joci...

| DavidoffUser a răspuns:

Esti paralizata? esti cumva orfana? ai bani de mancare si un loc unde sa stai? ai caldura si telefoane si laptopuri?
Cand v-aud ca sunteti deprimati la 14 ani mi se face rau. Lasa prostia aia, pune mana pe carte, nu mai stati toata ziua pe Facebook, seriale turcesti si manele. Uitati-va la un film bun, un serial bun, ascultati muzica buna si cititi carti si nu mai vorbi despre depresie ca nu stii ce inseamna, te-a diagnosticat cineva? ai fost la psiholog? depresia e ceva urat, nu e la moda sa spui ca esti in depresie ca sa ai o scuza sa faci ceva.
Probabil o sa crezi ca sunt arogant, nu-i nimic, sunt obisnuit cu asta pentru ca sunt realist. Uita-te putin la stiri sa vezi razboaie civile, economii distruse, oameni care au ramas fara case din cauza cutremurelor, copii nascuti orbi, aia e durere, la tine e o doar o pasa proasta care o sa treaca.
Du-te la psiholog daca intr-adevar ai nevoie de ajutor, nu cauta raspunsul intr-un joc stupid inventat de un bolnav mintal.

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Sa nu mai joci prostia aia, vrei sa mori? Roaga-te la Dumnezeu ca inca esti printre noi.