| David_Rus_1994 a întrebat:

Joc fifa 14 si am lag(freeze) in timpul meciului dar in practice arena imi merge.Care e problema? funda, vot si recomandare

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practice arena nu foloseste foarte mult din resursele calculatorului tau. Specificatiile calculatorului tau s-ar putea sa fie prea mici pentru a putea juca fifa 14 cu mai mult de 10 fps. Intra in mycomputer; dai click dreapta si intra la proprietati. Spune-mi specificatiile de acolo + ce rezolutie folosesti la monitor si-ti voi spune daca ai vreo sansa sa joci ca un om normal cu toate setarile grafice pe minim.

| David_Rus_1994 explică (pentru anonim_4396):

Intel(R) Celeron(R) D CPU 3. 06GHz, 1.00 of RAM.
Microsoft Windows XP Home Edition Version 2002 Service Pack 2

| anonim_4396 a răspuns (pentru David_Rus_1994):

E clar ca e de la specificatii si ca n-ai ce-i face decat sa-ti iei alt calculator... Uite de pilda specificatiile minime de la fifa 14:
Intel Celeron E1200 (mai bun decat ce ai tu cu 138%)
Placa video GeForce 8400 series ( tu nu ai precizat placa deci asta inseamna ca ai o placa integrata...adica mai nimic)

| David_Rus_1994 explică (pentru anonim_4396):

Am GeForce 7500