| anonim_4396 a întrebat:

Jocurile care cer internet rapid: exemplu Fortnite, Pubg(PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUND) se pot juca si prin connexiune wireless (fara internet CABLU) mai precis Hot-Spot?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

| j1NNNx a răspuns:

Se pot juca deoarece hotspot-ul ofera internet exact ca un router. performantele nu o sa fie aceleasi, evident, deoarece nu poti compara semnalul fix stabilit cu unul care e flexibil. pe langa asta, jocurile mari, iti consuma foarte mult trafic de internet. deci ca sa joci jocuri pe pc cu internet de pe cartela :
- trebuie sa ai semnal 4G+ / 5G(daca este cazul) ca sa nu ai probleme de lag.
in continuare... daca ai abonament, nu recomand utilizarea cartelei pentru ca te poti trezi cu un cost urias
- trebuie sa ai foarte multi GB internet pe cartela

| anonim_4396 explică (pentru j1NNNx):

Cat de mult consuma? Cu viteza 4g am jucat, facand chiar Host jocuri gen warcraft3(intr-adevar e mic jocul) Fara lag pentru nimeni tinand cont ca jucam cu persoane din America de Sud.
Iar intr-o ora am consumat de abia cateva Mb vreo 10-20 pe acolo parca