| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Jocurile pentru PS5 vor fi compatibile cu jocurile pentru PS4?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

La ce te referi?
Daca cineva care are PS4 poate juca cu altcineva care are PS5? Depinde de producatorul jocului daca vrea sa suporte acest cross-platform.

Daca poti juca un joc de PS4 pe PS5? Da, poti. PS5 are compatibilitate inversa cu PS4.

Daca poti juca un joc de PS5 pe PS4? Nu, nu poti.

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca te referi la jucat impreuna unele da unele nu. Depinde de developer.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Wr3nch):

Developer ce înseamnă?

| Wr3nch a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Ceibcare fac jocul, gen rockstar pentru gta, epic la fortnitr, etc.