| atentat a întrebat:

La battlefield 3 am scos tm am copiat crakul si cand intru pe el imi da urmatoare eroare - failed creating d3d device of at least version 10.0 on adapter intel ( r ) hd graphics with driver unknown error is dxgi_error_unsupported ( unsupported ) this is typically caused by not having the minimum repuired directx support in the cpu for nvidia gpus directx 10.0 support is repuired for amd and gpus from other vendors directx 10.1 support is repuired. Daca stiti care ar fi cauza? dau funda.

1 răspuns:
| MioaraParalescu a răspuns:

Pai cred ca tu ai directx9 si pentru battelfield 3 iti trebuie directx10 instalat de aceea iti da eroarea asta.