| anonimguy3 a întrebat:

La cate stiu eu despre PC-uri de toate felurile inca nu am inteles de ce in gaming conteaza rezolutia la monitor. Spre exemplu daca pun un GTX590 pe un monitor de 17-19 inch cu o configuratie cat de cat decenta pentru placa asta video cum s-ar comporta in jocuri?

1 răspuns:
| xToToShelx a răspuns:

Conteaza pentru ca, gandeste-te ca tu vrei sa pui o cutie mai mare intr-o cutie mai mica. Poti face asta dar s-ar vedea la fel.
Daca tu ai un monitor micut de 17-19 inch si placa video poate reda o imagine clara la un monitor de nu stiu...24-28, ai tine placa video in loc pentru ca ea trebuie sa se ia dupa dimensiunea monitorului tau. Nu-ti afecteaza cu nimic dar nu e nici o diferenta fata de o placa video care are performanta maxima la 17-19 inch pe un monitor