| Alyn1998 a întrebat:

La ce ajuta memoria RAM la gaming

7 răspunsuri:
| REbEluTzU a răspuns:

Sall happy.
Fratioare ca-ti ani ai si de cat timp ai PC? straight face.
:ogiv merge mai bine daca ai Rami big grin.

| cristi13 a răspuns:

Auzi la asta ram = viteza...=))lol (esti cumva din 23 wa popica?:)))
Ram inseamna memoria de retinere a datelor. De exemplu daca ai un joc ceva mai nou si cu grafica ceva mai buna...si vrei sa asculti muzica (winamp) in timp ce tu ai 1gb ram acel joc va avea probleme la rulare.vei vedea la cerintele unui joc ceva de genul:
Minimum System Requirtments:
-RAM: 1 gb (for Win XP), 2(for Win Vista or 7) [deoarece vista si 7 ocupa automat 1 gb ram]...asta-i doar un exemplu.

Daca ai nevoie de mai multe informatii...le ai aici:http://ro.wikipedia.org/wiki/Memorie_cu_acces_aleator

| cristi13 a răspuns:

Unde vezi ba tu copy-paste aicitongue si in plus tu esti ala care zicea ca ram=viteza ba procesor = viteza si in plus eu ii explic nu cum faci tu si tot nu miai raspuns esti din 23 din buc?

| Cosma0499 a răspuns:

La viteza care se misca
De ex. daca un joc cere 1024Ram si tu ai 256, jocul acela este SIGUR ca nu o sa iti mearga
Daca tu ai 1024RAM si jocul iti cere 256, jocul acela este SIGUR ca o sa iti mearga perfect
Pe scurt:RAM=viteza

| Cosma0499 a răspuns:

Wa cristi tu citesti de pe wikipedia si scrii aicealaughing
ba frate TPU cauta oameni care au incercat chestiile astea si stiu despre ce este vorba, nu doar stau citesc si dau copy, paste.
TPU cauta oameni seriosi nu tarani ca tine.

Răspuns utilizator avertizat
| Bosutarionelconstantin a răspuns:

Tot ce conteaza este procesorul si placa video desigur si ramii poti sa deschizi mai multe paginiii etc