| florinflo1999 a întrebat:

La ce trebuie cartile copetrntei metin2ro. Va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| Căƚăʅιɳ a răspuns:

Cărţile se citesc pentru a învăţa, fie nu reuşeşte (foarte des), fie reuşeşte şi competenţa respectivă este consolidată cu un nivel. Toate cărţile dispar după citire.
Cărţile competenţei pică la pietrele metin, anumiţi mobi (exemplu : Regele Demon lvl 75, etaj 3 DT) şi la cuferele de abanos ( ca şi cele primite de la biolog ca recompense, la misiunile de la lvl 40 în sus).
Cărţile din cuferele aurii au o şansă de reuşită mai mare decât cărţile competenţei.
Celelalte cărţi au drop random, la absolut orice monstru din joc, cu condiţia să ai drop la acel monstru.

Combo
De la nivelul 30 puteţi citi una dintre cărţi. De la nivelul 50 o a doua carte. Dacă cartea este citită cu success, se adauga o lovitură la seria de lovituri combo.
# Stăpănirea combo index.php?page=Attachment&attachmentID=417
Unde pică? : la toţi monştrii din joc;
Info : ajută la antrenarea competenţei combo.
# Cartea maestrului combo index.php?page=Attachment&attachmentID=418
Unde pică? : la toţi monştrii din joc;
Info : ajută la antrenarea competenţei combo.
# Arta înaltă combo index.php?page=Attachment&attachmentID=419
Unde pică? : la toţi monştrii din joc;
Info : ajută la antrenarea competenţei combo.

Competenţe

# Cartea competenţei index.php?page=Attachment&attachmentID=422
Unde pică? : La toate pietrele metin din joc. Cu cât diferenţa de nivel între caracter şi piatra este mai mare, atât de mult va fi afectat dropul, pozitiv sau negativ;
Info : Antrenează competenţele ajunse la stadiul de maestru (M).

# Piatra spiritului index.php?page=Attachment&attachmentID=425
Unde pică? : recompensă de la Cartea misiunii(expert), la toate metinele de la level 40 în sus, la toţi şefii din joc si la toti mobii de categoria 5;
Info : folosit pentru a consolida competenţele Mare Maestru(G-urile); piatra dispare după citire.
# Cartea uitării index.php?page=Attachment&attachmentID=426
Unde pică? : Metinul Geloziei, Metinul Puterii, Metinul Crimei, Metinul Morţii, Metinul Ma-An, Metinul Pung-Ma, cufăr auriu cu şi fără +, cufăr argintiu cu şi fără +;
Info : elimină un punct de pe o competenţă specifică.

Conducere(Strategia de război)
Ghid de Conducere
# Arta de război Sun-zi index.php?page=Attachment&attachmentID=427
Unde pică? : la toţi monştrii din joc;
Info : prima din cele trei cărţi de conducere.
# Arta de război Wu-zi index.php?page=Attachment&attachmentID=428
Unde pică? : la toţi monştrii din joc;
Info : a doua din cele trei cărţi de conducere.
# WeiLiao zi index.php?page=Attachment&attachmentID=429
Unde pică? : la toţi monstrii din joc;

Limbă
# Limbi Chunjo index.php?page=Attachment&attachmentID=437
Unde pică? : la toţi monştrii din joc;
Info : îţi permite să înţelegi Chunjo(maxim M1).
# Limbi Jinno index.php?page=Attachment&attachmentID=438
Unde pică? : la toţi monştrii din joc;
Info : îţi permite să înţelegi Jinno (maxim M1).
# Limbi Shinsoo index.php?page=Attachment&attachmentID=439
Unde pică? : la toţi monştrii in joc;
Info : îţi permite să înţelegi Shinsoo(maxim M1).

Transformare
Ghid pentru transformare.
Cartea transformării index.php?page=Attachment&attachmentID=440
Unde pică? : la toţi monştrii din joc;
Info : citeşte cartea pentru a avansa transformarea la Maestru.
Cartea transformării av. index.php?page=Attachment&attachmentID=440
Unde pică? : la toţi monştrii din joc;
Info : citeşte cartea pentru a avansa transformarea la Mare Maestru.
Cartea transformării exp. index.php?page=Attachment&attachmentID=440
Unde pică? : la toţi monştrii din joc;
Info : citeşte cartea pentru a avansa transformarea la Maestru Perfect.

Alte cărţi

# Cartea mineritului index.php?page=Attachment&attachmentID=444
Unde pică? : la toţi monştrii din joc;
Info : citeşte cartea pentru a avansa competenţele miniere.
# Cartea artei de a calari index.php?page=Attachment&attachmentID=445
Unde pică? : la toţi monştrii din joc;
Info : citeşte cartea pentru a avansa competenţele calului militar.
# Manual îmblânzit cai index.php?page=Attachment&attachmentID=446
Unde pică? : la toţi monştrii din joc;
Info : citeşte cartea pentru a creşte şansa de incantaţie a calului.

Sper ca te-am ajutat!

| tpuflorin a răspuns:

Salut, cand faci 17 puncte la o magie ar trebui sa iti apara m1 la magia aceea, daca nu iti apare reseteaza magiile la femeia batrana, daca nu merge sa le resetezi poti folosi banderola uitarii pentru magiia aceea,
cand faci m1 la o magie poti citi o carte si faci m2 daca reuseste si asa magiile devin mai bune.