| anonim_4396 a întrebat:

La jocurile Turn-based ca seriile Total war: voi jucati cu "fog of war" ON SAU OFF? In sensul sa se vada ce teritorii ocupa celelalte Factii. Nu sa vezi armata si detalii numai simplu sa vezi ca regiunea cutare de cine e controlat fara a merge acolo.
Deindata ce bagi codul pentru a scoata fog of war, a dezvalui mapa Si Pc-ul vede la fel ca tine.

8 răspunsuri:
| N0xEterniS a răspuns:

Singurul Total War care l-am jucat a fost Total War Warhammer II, fog of war on bineinteles. Iti recomand Civ 5 sau 6, 5 e mai bun dupa parerea mea.

| anonim_4396 explică (pentru N0xEterniS):

Din cate vad Civilisation 5 categoric e sub nivelul Total War. Warhammer nu m-am jucat inca, imi numa Medieval War si Rome (acu m-am apucat)

| N0xEterniS a răspuns (pentru anonim_4396):

Civ 5 e mult mai complex ca oricare total war. Acum, daca tie iti place sa fie mai mult combat focus gen Mount and Blade, bineinteles joaca total war.

| anonim_4396 explică (pentru N0xEterniS):

Imi place combinatia dintre cele 2. Dar ca fapt divers extrem de rar iasa diferit rezultatul la bataliile luptate pe teren decat cele din simulare (auto-resolve) Am incercat des ambele variante sa vad ce iasa. Diferenta dintre simulare dupa caracteristici si lupta propriu-zisa este ca in momentul cand controlez eu si sa zicem ca este o lupta fara sanse de castig incerc a elimina anumite unitati din armata adversa sau daca is tare norocos: generalul advers.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lumea inca se mai joaca Total war? Adica e de prin 2011. Vive la France, Napoleon. Cand ma jucam voiam sa stiu numai ce pot eu ocupa. Nu ma durea de ce au ceilalti. Bine ca imi bagam cheat de aveam armata enorma fata de dusman si ala o lua la fuga dupa cateva secunde de lupa. Fugeam dupa el si duceam lupta pana la capat. Ce vremuri...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Seriile Total war apar in continuare. Mie imi place sa joc fair-play dar e frustrant sa nu vad ce e in celalalt capat a mappei, care se extinde etc.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E greu fair play, esti tentat sa-ti faci o armata imensa si cat mai repede. In razboi totul e permis oricum happy Ce daca inamicu se trezeste cu mii si mii de dusmani?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E aiurea. Eu Indiferent de joc imi place sa fie cat mai greu Mie.