| Pasat_Matei_1988 a întrebat:

La memoriile RAM care este diferenta dintre functionarea acestora normal si in dual-channel mode? Le-am testat si nu observ o diferenta foarte mare.

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Citeva procente. Depinde de la caz la caz, platforma AMD e mai sensibila la performanta memoriei decit Intel. Conteaza mai mult latenta si frecventa decit dual channelu' in general.

| TuTuOfficial a răspuns:

Citeva procente. Depinde de la caz la caz, platforma AMD e mai sensibila la performanta memoriei decit Intel. Conteaza mai mult latenta si frecventa decit dual channelu' in general.