| peace2013 a întrebat:

La metin2 pentru crescut ce e mai buna pentru razboinic?
Corp sau Mental
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Dirt3343 a răspuns:

Depinde. eu am avut ambele caractere. ce sa zic. nu era diferenta. tine de logica putin.
Daca esti pe Corp ai aura si iures-ul care te ajuta in atac mare (aura) si atac rapid (iures) si omori piatra si mobii mai repede dar iti scade mai mult din viata. deci trebuie sa iti faci iteme bune de aparare in special, atac ai de la aura daca o urci la un M/G mare sau chiar P.
In schimb, daca te faci mental o sa trebuiasca sa te axezi pe itemele de atac mare.(care sunt foarte scumpe)si piatra+mobii or sa moara mai greu dar iti scade mai putina viata.
Daca ai inteles ceea ce am scris (grele sanse ca nu le am cu explicatu) o sa iti dai seama ca e cam acelasi lucru.

Dar sfatul meu e ca daca vrei sa te pui bine farmat clar. fa un Corp, urci aura la G1 macar Iuresul la M5-7 si aia e.

Dar la crescut. destul de usor cu un mental. infine cam acelasi lucru mental-corp.

Asta e parerea mea si asta am observat eu in cei 4 ani de jucat metin. doar cu caractere warrior.

5 răspunsuri:
| ğözde a răspuns:

Corpul deoarece are vartejul care te ajuta la omorarea a mai multor "specimene " laughing si aura care e folositoare pentru a da mai multa critica in mobi

| confuza a răspuns:

Cu mentalul rezisti mai bine si joci mai relaxat, cu corpul omori mai rapid dar trebuie sa fii in alerta tot timpul datorita apararii inferioare(in v3, v4 e superior corpul, deoarece mentalul incasesaza numai patrunzatoare si critice) daca esti incepator, creste cu mentalul, e mult mai comod

| deny2000love a răspuns:

Metal

| deny2000love a răspuns:

Metal

| hertug a răspuns:

De obicei corpul te ajuta la crescut si mentalul la duele, deci alege corpul.