| sTiCookie a întrebat:

La placa de baza n68-s se poate adauga Memorie Kingston 4GB, DDR3, 1333MHz eu acum am 1x2 ddr2 deci am 2 sloturi si capacitatea maxima de adugat ram e 8 dar nu stiu daca mere si ddr3

Răspuns Câştigător
| teleman22 a răspuns:

Nu merge ddr 3 iti spun sigur n-ai cum sa pui in loc de ddr 2 - ddr3

1 răspuns:
| Adytza_Adytza_1996 a răspuns:

Odata ce ai Slot de DDR2 placa de baza nu suporta si alt DDR ea este facuta doar pentru DDR2. Asa ca daca vrei sa iti maresti memoria RAM mai ia-ti o placuta de DDR2 dar vezi sa fie compatibila cu cea care o ai acum.