| anonim_4396 a întrebat:

Laptop Gaming MSI GF63 Thin 9RCX-1068XRO, Intel Core i7-9750H pana la 4. 5GHz, 15.6" Full HD, 8GB, SSD 256GB, NVIDIA GeForce GTX 1050Ti Max-Q Design 4GB, Free DOS, negru

Sau

Laptop Gaming ASUS ROG Strix G15 G512LI cu procesor Intel® Core™ i5-10300H pana la 4.50 GHz, 15.6", Full HD, 144Hz, 8GB, 512GB SSD, NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti 4GB, Free DOS, Black

Răspuns Câştigător
| marinaru777 a răspuns:

A doua varianta 144Hz si ai ssd mai mare, sa nu mai zic de firma e de preferat Asus

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Prima varianta, i7 mai bun procesor.

| zizosQ a răspuns:

Aici tine de ce iti doresti mai mult, daca il folosesti doar pentru jocuri si uz normal il recomand de cel de la Asus deoarece are o placa video mai potenta si un ecran foarte bun de gaming. Daca doresti sa faci programare sau editare video il recomand pe cel cu i7 pentru ca este mai puternic ca i5-ul chiar daca este cu o generatie mai veche.