| Maria9Maria a întrebat:

Laptop virusat, sau EROARE de la motorul de cautare YAHOO pe care nu-l doresc si totusi, cand caut ceva pe google, rezultatele-mi apar in motorul de cautare YAHOO!
De ce oare?
Cum sa fac sa nu-mi mai apara YAHOO ca motor de cautare?
Mentionez ca, in laptop, am setat ca pagina de pornire GOOGLE.
Aceasta se deschide in google, dau sa caut ceva anume si-mi apar rezultatele cautarii in YAHOO!
Un motor de 2 BANI!
Niciodata n-am gasit ceea ce eu am cautat, pe acest yahoo!
Ce sa fac sa blochez acest motor yahoo?
Nu vreau sa mi-se mai deschida niciun rezultat pe el!
In speranta ca-mi veti raspunde, va multumesc anticipat!

1 răspuns:
| JustM3JustABoy a răspuns:

Nu este virusat... Atunci cand ai instalat Yahoo messenger ai instalat si toolbar-ul. Incearca sa dezinstalezi browserul pe care il folosesti si reinstaleaza-l, daca tot asa apare instaleaza un alt browser. Funda?