| MarcusMaximilian a întrebat:

M-am gandit sa-mi iau PC-u asta ( Astept raspunsuri daca este bun ) laughing. :

• Hard disk Western Digital 1TB SATA-III 7200 rpm 64MB Caviar Blue
• Sursa Super Flower SF-550K14XP 550W
• Procesor Intel Core Haswell i5 4430 3GHz box
• Placa video Gainward GeForce GTX 770 2GB GDDR5 256-bit
• Carcasa Zalman Z5 Plus
• Placa de baza Gigabyte GA-P85-D3
• Memorie Zeppelin 8GB DDR3 1333MHz CL9 Dual Channel Kit
•SSD Intel 120GB SATA-III 530 Series

Răspuns Câştigător
| bogdan324 a răspuns:

Un pret foarte ok zic eu, am incercat sa fac o configuratie la fel de buna dar nu am reusit cu un buget de 3200 de lei, daca poti mai negocieaza cu tipul sa il lase la 3000 de lei si chiar ca va fi totul ok, daca nu atunci ia-l la 32 de milioane si gata, eu doar ti-am dat un sfat sa mai ramai si cu ceva bani de buzunar xD

7 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Depinde si cat dai pe el, in general este un pc foarte bun

| MarcusMaximilian explică (pentru bogdan324):

Pai 32 de milioane fara monitor si chestii perifericewinking

| bogdan324 a răspuns (pentru MarcusMaximilian):

Un pret foarte ok zic eu, am incercat sa fac o configuratie la fel de buna dar nu am reusit cu un buget de 3200 de lei, daca poti mai negocieaza cu tipul sa il lase la 3000 de lei si chiar ca va fi totul ok, daca nu atunci ia-l la 32 de milioane si gata, eu doar ti-am dat un sfat sa mai ramai si cu ceva bani de buzunar xD

| Hitback a răspuns:

Iati ramii astia.http://m.emag.ro/......D18SRBBBM/

2 placute ca sa faci dual channel. Se simte bine im gaming. Per ansamblu un sistem foarte bun.

| VladyXR a răspuns (pentru Hitback):

Ce dual channel frate? tu nu observi ca dai o placuta de 1600 mhz? laughing si a lui are 1333, fii serios.

| Hitback a răspuns (pentru VladyXR):

Nu conteaza o sa ii mearga la 1333 dar macar au radiatorwinking.

| VladyXR a răspuns (pentru Hitback):

Atunci placa aia de 1600 mhz scade la 1333 mhz, dar va lucra mai greu... ceea nu e de bine.

| Hitback a răspuns (pentru VladyXR):

Automat ca scad la 1333 dar nu va lucra mai greu. stai linistit nu se va simti deloc.